| ღϨpɘcίαɭḞɘɘɭίηḡsღ a întrebat:

Sallut happy ~ dau funda!
Doresc sa ma epilez cu lama de ras, insa nu stiu cum. >:"
Pana acum foloseam epilatorul sau crema dar vreau safac o schimbare.
Deci cum procedez? Am inteles ca imi trebuie lama de ras, dar cum indepartez firele, doar cu apa? Am auzit ca ar trebui cu sapun lichid. Explicati`mi si mie :*sad

Răspuns Câştigător
| Aleexutza_4655 a răspuns:

Deci fii atenta mergi la orice magazin iti cumperi o lama de ras mergi acasa iti dai cu apa si cu sapun pe picioare si apoi dai cu lama dar sfatul meu este sa continui cu epilatorul ca daca te faci cu lama o sa iti creasca mai rau sper ca te-am ajutat:*

6 răspunsuri:
| Aly28 a răspuns:

Foloseste mai bine o crema de ras/un gel, pentru ca sapunul usuca pielea.Si stai cel putin 10 min in apa.ca sa ti se deschida porii si sa te poti epila mai usorhappyaltfel daca dai de la inceput cu apa si sapun risti f mult sa te tai.success:*

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

LA inkepUT faCi o bAIe calDA, si duPA epilARe te tAMponezI pe zoNa depilaTA cu sPiRt(sAu o crEma hidRAtanTA).tRe sa pUi uN proDUS exFOlianT pe piELe(is naturale:zaHAr, faiNA de poRUmb, etc.)sau cVa proDuse de la tN pT exfoLIere, si duPA te claTEsti cu aPa caLda(nu ft).
_________________________________
iEi un gel de barBIerit Pt feMei masezI zOna pE carE o ePileZi, si lasI 5mIn.Lamha' trE sa fie ascUtitA.PhaRuh' trE sa il epiLEzi iN direCtia in care cresTE (parul de pe piCioare crESte in jOs, deci traGi in jOs)-nu dhA' de mai multhE ori in aceLAsi loc' ca poaTe sa iriTE.-claTesti zonele ePilaTE cu apa' Reke.
________________________________
tRe sa stergI zoNEle epilATE cu un prosOp moale, dar "bland".
gta.
___________________________
... traficant innascut.

| Elly2763 a răspuns:

Buna happy
Eu ma epilez pe picioare cu bicul big grin si nu am probleme.
Inainte sa ma epilez ma dau cu sapun pe toata suprafata care trebuie epilata si apoi dau cu bicul. Dupa ce m-am epilat clatesc cu apa si ma uit daca nu a ramas ceva. Apoi trebuie sa te dai cu o crema pentru a preveni iritatiile. Succes :*
Funda?batting eyelashes

| 0771195235 a răspuns (pentru Elly2763):

Dar daca te dai cu bicul iti creste mai mult?

| IulianaRC a răspuns:

Buna. in primul rand nu iti recomand lama de ras deoarece indeseste firele.Da, poti sa indepartezi firele cu lama doar cu apa dar ca sa alunece mai usor aparatul poti folosi gel de dus sau sapun lichid. dupa ce te dai cu lama firele vor fi mult mai aspre la atingere si vor crste in 2 zile asa ca ceara e o solutie mai buna.

| IustinaSiAtat a răspuns:

Buna! Nu iti recomand sa folosesti lama de ras.pentru ca o sa iti creasca ditamai tufa la picioare laughing.Eu zic sa te dai cu crema sau cu epilatorul sau cu ceara cu ce vrei uh.numai cu lama nu