| pantofipantofi a întrebat:

Cum ma sfatuiti sa ma epilez? am si o alunita pe un picior pe care mi-am taiat-o cu lama din greseala, dar nu mai fac fata sa ma epilez cu nimic, cu epilatorul sau ceara imi curge sange din toate punctele de unde se smulg firele, iar cu bigul a inceput sa ma usture si parca nu mai taie tot, a 2 zi simt "tepi" pe picioare, crema nu smulge bine, iar epilarea cu zahar nu-mi iese, de epilare definitiva nu am bani, ce sa fac?

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Esti mai sensibila de felul tau, incearca crema depilatoare pentru piele sensibila de la farmac

| KateMiddleton a răspuns:

La epilare cu ceara tot iti curge sange?

| XxBlueRosexX a răspuns:

Si mie mi se inatmpla la fel daca ma epilez cu lama, dar cel mai bine e cu crema depilatoare pentru piele sensibila, o gasesti in magazine sau cel mai bine la farmacie. Dupa dae cu crema nivea tot pentru piele sensibila de 3 4 ori pe zi si in cateva zile va trece. Baftawinking

| LadyCrazy999 a răspuns:

Incearca cu creme insa cu atentie...mai bine sa faci asta dupa baie dupa ce pielea e moale si curatahappy

| Numby a răspuns:

Eu zi ca cel mai bine cu crema pentru piele sensibila si te dai la fiecare 4-5 zile cat tine...

| Cristinell90 a răspuns:

Și eu aș vrea să mă fac tot cu ceară am auzit că îți rărește părul

| Tinna_Cristina_1989 a răspuns:

Eu zic sa ramai la big dar cumpara-ti unul bun...eu n-am gasit pentru femei, dar mi-am luat unul pentru barbati gilette match 3, m-a costat in jur de 20 de lei..si rade tot crede-ma.iar in privinta alunitei, aceasta poate fi scoasa, nu vrei sa umbli cu par pe picioare din cauza ei! succes

| Ilovekendallandkylie a răspuns:

Cand faci baie incearca sa iti inmoi picioarele in apa fierbinte pentru a se deschide porii, sa folosesti o lama buna si eventual un gel de ras special (nu din acela pe care il folosesc barbatii) sau sapun daca iti este mai simplu.