| anonim_4396 a întrebat:

Dau o petrecere SPA si vreau remedii naturale ce pot fi preparate in casa pentru cosuri, puncte negre, pentru ten, pentru par, pentru ungii, etc.si alte chestii din astea. Vreau sa imi spuneti si filme tari activitati tari si jocuri super...la fel vreau si reviste super...VA ROG SA MA AJUTATI!

4 răspunsuri:
| fustiteTUTU a răspuns:

Gasesti aici cateva retete f bune http://www.squidoo.com/home-made-beauty

| darkvalentine a răspuns:

Foloseste si zatul de cafea big grin nu numai pentru celulita, e la fel de buna pentru exfoliere daca o combini cu gel de dus si stai 10-15 minute. Pentru ten iar e bun daca combini cu miere, ulei de masiline, albus de ou cu zatul de cafea. Distractie!

| Andra10 a răspuns:

Pai, pentru. remediile naturale... Cauta pentru. fiecare in parte pe google si vei gasi cu siguranta o groaza de idei bune. Filme/seriale: Hmm... Comedie - Scary movie 3. Horror - Masacrul din Texas. Mister - Saw. Pt. fete - Gossip girl. Si multe altele. Jocuri - Sims 1/2/3. Jojo`s fashion Show. Reviste - Popcorn, Bravo Girl. Succes :*.

| Raraa a răspuns:

Shakira
 Subiectul mesajului: Re: Tratament naturist pentru cosuri si pete rosiiScris: 22 Ian 2007, 18:16

Membru din: 10 Aug 2006, 01:00
Mesaje: 25
Sigur ca da.Pasta o prepari singura.Pui o cana de apa la incalzit si adaugi cate putin din plantele marul lupului, tataneasa si galbenele.E mai greu se gasit marul lupului, eu am gasit la piata.Cand este ceaiul gata scoti plantele si le pisezi putin si aplici pe fata, tii o ora jumate.Sa nu bei lichidul pentru ca nu face bine in interior, este amar si cam toxic.Acesta a fost remediul pentru cosuri si puncte negre.Din radacina sau organele de trandafir se prepara o infuzie, adica in apa fierbinte ți ingredientele si peste 5-10 minute scoti dupa foc si inmoaie tampoane di n acelea rotunde de vata si va dați pe fata.Sau cu pliculete ude de ceai, tot pe fata. Unghile le puteți baga intr-un bol, in care se afla 2 linguri de miere, una de apa si un ou spart(fara coaja), pentru a va întări unghile.Tot pentru fata va puteți face masti(cu diferite fructe,legume,tăiate subtire puse pe fata, pe ochii, etc).   Iata cateva remedii pentru toate tipurile de par:
  Pentru revitalizarea, stralucirea si supletea parului se foloseste infuzia din coaja de lamaie. Se taie marunt cojile de la 500 g lamai, se pun intr-un vas si se toarna peste ele 1, 5 l apa clocotita. Se astupa vasul si se lasa 3 ore, dupa care se foloseste pentru clatirea parului proaspat spalat. Se bea zilnic o cana cu infuzie de schinduf pentru cresterea parului.
  Carenta vitaminei B6, tratamentele chimice, bolile de piele, excesul de seboree pot determina caderea parului. Este importanta si recomandata o alimentatie bogata in uleiuri vegetale nerafinate, siliciu, vitamina E si B, sulf.Ti-am EMI editat tot ce am putut in legătura cu ingrijirea corpului.Ati putea sa va uitati la American Funniest Videos sau Epic Fail,pe YouTube, sunt foarte tari, o sa va prapaditi de ras.Va puteți uita pe internet la(filme):Kung Fu Panda,Piratii din Caraibe,Scary movie,Chucy papusa ucigasa,Madagascar,Mașini,Mulan,Barbie. Puteți sa as uitati muzica, sa dansati, sa mancati popcorn in timp ce urmăriti filme.Reviste:Bravo; Bravo Girl; Cool Girl; Secretele Sabrinei, etc. Sper ca ți-am fost de folos! FUNDA? Scuze, scriu de pe un telefon.