| anonim_4396 a întrebat:

Dau o petrecere SPA si vreau remedii naturale ce pot fi preparate in casa :pentru cosuri, puncte negre, pentru ten, pentru par, pentru ungii, etc.si alte chestii din astea. Vreau sa imi spuneti si filme tari activitati tari si jocuri super...la fel vreau si reviste super...VA ROG SA MA AJUTATI!

Răspuns Câştigător
| Adda0a0 a răspuns:

Pentru fata ai putea folosi masca de argila ( se gasesc pliculte in market si e 9 lei o cutie cu 10 plicuri de la aslavital ), felii de castraveti pentru ochi, sau poti face suc din castravete si sa il aplici pe fata, il lasi aprox 20 de minute, dupa care cureti tenul cu o discheta demacheanta imbibata in apa minerala sau ceai de musetel, dupa aplici o crema, aceasta masca este pentru prospetime. sau tot asa doar ca folosind sucul de mere, iar dupa poti curata cu apa de trandafir sau apa termala, sucul de morcov este foarte bun pentru tenul incarcat de pistule / cosuri/ puncte negre... sunt foarte multe masti naturala iti trebuie doar putina rabdare sa cauti pe internet.
Pentru par tot asa poti cauta pe internet, personal folosesc masca facuta dintr-un galbenus de ou + ulei de masline extravirgin + vitamina A + vit. E ( le gasesti la farmacie in sticlute ) miere de albine si depinde ce mai am prin casa aplic la radacina si pe lungimea firului de par, las sa actioneze minimum o ora ( pun parul sub o casca de plastic si deasupra un prosop cald, il tot incalzesc la microunde) - maxim 6 ore si dupa clatesc de foarte multe ori parul pentru a scapa de ulei, apoi il clatesc cu ceai de musetel.
Pentru cresterea parului si pentru stralucire un remediu foarte bun este radacina de brusture. pentru mine a dat rezultate ( imi cadea foarte tare parul) spal radacina de brusture, o dau pe razatoare si o tin la macerat cu alcool cel putin 3 sapt intr-un loc ferit de razele soarelui, intr-un borcan. apoi cam de 2 ori pe saptamana imi tamponez radacinile cu dischete de vata si dorm asa, iar dimineata il spal ( mirosul nu este foarte placut, dar rezultatele pentru mine au fost uimitoare insa in timp )
Pentru unghii uleiul de masline cald, sau zeama de lamaie.
Filme depinde ce gen iti place insa pot sa iti recomand cateva : Salt, If only, Safe haven, What happens in Vegas, The lost valentine, Now is good, Mama, The Vow, Enough, Angel Eyes, Orphan, One day, Crazy, stupid, love; etc
Reviste : bravo girls, cosmopolitan ( nu citesc reviste, nu as putea sa iti recomand mai multe )
Sper ca ti-am fost de folos.
p.s masti gasesti foarte multe pe internet eu ti-am recomandat cele care mi-au dat mie rezultate insa depinde de ten si organism, etc
Have fun!