| Iriiiii a întrebat:

De 2 zile imi fac un tratament pentru unghii cu ulei de ricin, de masline si zeama de lamaie.azi m.am dat cu oja. daca imi fac azi iar tratamentul are acelasi efect adica intra in unghie ca si cum n.ar avea oja? mersi

3 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

Tratamentul nu e suficient sa faci doua zile.Trebuie sa faci un tratament de cel putin 1o zile.Cu lamaia il freci de 2-3 ori pe zi iar uleiul de masline il aplici cald dimineata si seara. Ulei de ricin nu mai trebuie.In afara de asta consuma multe alimente bogate in vitamina A, B si C si ulei omega-3, carne de pasare,nuci,seminte,morcovi,cereale integrale, verdeturi, fructe si legume proaspete.

| Logout a răspuns:

Nu, nu isi mai face efectul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai de mine ce preocupare.trebuie sa-ti faci si asigurare la unghii.sa nu le pierzi. uite eu le-am tratat zilnic cu apa rece si sapun,si le-am folosit la toate cele,si prin pamant si noroi, iarna prin zapada si gheata, si la servici la temperaturi inalte.da am niste unghii.mama lor. tari si puternice precum sant ghearele.