| adomnitei_doru a întrebat:

De cand stau acasa unghiile mele sunt scurte, subtiri si nu mai cresc, nici nu le pot pili. Ce sa le fac sa creasca si sa se intareasca?

4 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Esti barbat sau femeie?
Unghiile se intaresc si arata mai sanatoase si naturale cand tu mananci si te dezvolti normal. Deci daca unghiile nu sunt ok, cu siguranta nici parul nu este ok, poate in timp vei obs si dintii cu probleme, deci bine ar fi sa-ti faci niste analize cat mai complete, bazate pe lipsa mineralelor si a vitaminelor din corp si abia dupa acele analize doctorul iti poate spune ce ar trebui sa consumi pentru ca tu sa ajungi la un echilibru bun pentru tine si sanatatea ta.
Nu uita ca orice observi in neregula la corpul tau este o lipsa sau un dezechilibru.

| LPCTSTR a răspuns:

Mananca sanatos.

| Ofiintă a răspuns:

Poți încerca crema pentru unghii novophane din farmacii.

| dragodana a răspuns:

Salut! Unghiile mele sunt subtiri si se rup repede in general.Eu folosesc Eveline Cosmetics Total Action 8-in-1.Chiar este bun.Rezultatele se vad cam dupa o luna de utilizare.