| Gulimata a întrebat:

De cati metri de material (catifea) este nevoie pentru o fusta lunga? Unii imi spun 3 metri altii 7 metri. Daca este nevoie pot trimite o poza pe un cont de facebook, ca sa vedeti despre ce este vorba. Imi cer scuze pentru categorie. Multimesc anticipat :*

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de catifea. Daca este simpla (latime 80-100 cm) trebuie cam de 2 ori inaltimea de la brau in jos. La asta mai adaugi 20 cm pentru partea de sus, pliuri etc. Daca este simpla iei numai o data inaltime plus 20 cm.