| XatomisX a întrebat:

De ce cand am parul umed cade usor cand bag mana prin el iar cand e uscat nu?

Răspuns Câştigător
| zozoMik a răspuns:

Buna.e foarte simplu...cand parul este ud este mult mai sensibil, astfel firele de par se rup mult mai usor decat cand este uscat.Tocmai de aceea nu este indicat sa te piepteni cand parul este udhappy
Sper ca te-am lamurithappy :X

2 răspunsuri:
| MiSSyoUNow a răspuns:

Cand te referi la par umed te referi la par abia spalat, nu? Pai sunt doua motive. 1) Porii sunt deschisi. 2) Firele de par sunt moi si se rup usor. funda?

| Rsganne a răspuns:

E normal, parul e mai sensibil, se rupe usor. Sfatul meu e sa nu umblii in par dupa baie, si mai ales sa il piepteni!