| 3l3na a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cum e cel mai bine sa mi indrept parul?: umed sau uscat complet?

12 răspunsuri:
| jolie a răspuns:

Daca e ud si il intinzi cu placa iti strici si parul si placalaughing)

| dynasmile21 a răspuns:

Uscat! Placa se foloseste doar pe parul uscat, iar inainte de a intinde parul trebuie sa te dai cu un spray protector. Poti alege un produs, care sa fereasca parul de caldura sau unul care sa ajute sa-l menti si drept in acelasi timp. happy

| unicka a răspuns:

Cel mai bine e a doua zi dupa spalare adica te speli seara pe cap si te intinzi dimineata si sa folosesti ceva pentru protectia parului totusi ca e mai bine eu de la kallos folosesc.

Răspuns utilizator avertizat
| Frogie a răspuns:

In primul rand, inainte de "a trece la actiune", parul trebuie sa fie neaparat uscat. Niciodata nu folosi placa pe parul ud, pentru ca nu vrei sa il "fierbi"(risti sa-ti arzi varfurile ). De asemenea, daca poti, nu folosi placa in aceeasi zi in care te-ai spalat pe cap. Incearca sa te speli seara pe cap si a doua zi sa iti intinzi parul.

| JustForFewSeconds a răspuns:

Te salut 3l3na! Si parul se intinde dupa ce e uscat complet deoarele structura parului este foarte fragila (la orice om) si nu rezista la intindere cand il intinzi umedwinking

| poopasa a răspuns:

Eu iti spun din propria mea experienta, cel mai bine este sa il usuci foarte bine ca sa nu te trezesti la un moment dat cu parul ars

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca uscat, adica trecerea de la rece la cald, de la ud la uscat nu degraadeaza firul de par? Dar mai bine o iei usor cu placa, profesionistii recomanda placa de 6-10 ori pe an si asta in conditii de utilizare corecta. Iar noi o folosim de 6-7 ori pe saptamana laughing, interesant nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Umed

| eeeeeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmooooooooooooooo a răspuns:

Parul se indreapta dupa ce tiai facut bae dar trebuie sal usuci

| lolla_6522 a răspuns:

Cand parul este umed este mult mai sensibil.de acea este indicat sa l indrepti pe parul uscat