| Evelinmariaa a întrebat:

De ce de fiecare dată dupa ce îmi fac părul cu placa are tenta de par gras?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Probabil folosind placa din cauza temperaturii parul se "usuca" iar scalpul ajunge sa produca mai mult sebum pentru a preveni exact uscarea asta.

| PuyaTimonel a răspuns:

Pentru ca nu trebuie sa ti-l faci cu placa.

| Lore5668 a răspuns:

Parul gras se refera la parul care elimină mult sebun, adică devine uleios. Nu as crede că e de la placa, ea mai degrabă usuca parul făcând sa fie foarte urcat, tocmai de asta e bine de evitat. Poate sa fie electrizat sau flocit din cauza temperaturii plăcii, părând să aibă ceva mai mult volum