| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce ar trebui să mă epilez pe mâini ca să nu crească foarte repede? M-am luat acum 2 zile cu cremă depilatoare şi deja creşte. Epilatorul electric este indicat?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pentru început pe ceară caldă, apoi pe epilator pe bază de pensete.
Pa, pa.

| ovidius a răspuns:

Da. Este indicat.

| ZeePinkStar a răspuns:

Buna happy
Poti incerca si cu epilatorul, insa la primele utilizari o sa fie niste dureri prezente happy

| OoBunnyoO a răspuns:

Cu epilatorul sau cu ceara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Epilarea cu ceara este cea mai buna.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Eu cu epilatorul ma epilez pe maini si incepe sa creasca dupa aproximativ 2-3 saptamani.
Dar trebuie sa suporti durereabig grin.

| JoeTPU a răspuns:

Da,dar si crema este eficientawinking
Succes! big grin

| kim26 a răspuns:

Da, nu e nicio problema. dar te sfatuiesc sa incerci epilarea cu ceara, e mai rapida si mai putin durereroasa in comparatie cu epilatorul happy

| Akaishaa a răspuns:

Ceară,clar! Smulge din radacina firul de par, epilatul durează cam o luna happy