| osimplafataaaa a întrebat:

DE ce îmi ies si cosuri mereu pe fata si bube si ma mananca?! Deci am încercat orice sa scap de cosuri si degeaba deci helpp!

4 răspunsuri:
| intrebcenustiu a răspuns:

Cu asta ma confrunt si eu de 3 ani si tot nu am scapat definitiv.
cel mai important e sa mergi la un dermatolog sa iti dea ceva creme. eu am dat 6 luni cu creme si luam si pastile apoi am facut cateva sedinte cu laserul. scapasem 99% de acnee dar peste cateva luni iar a revenit.
incearca sa nu te atingi pe ele! sa nu mai mananci dulciuri, cipsuri, sa nu bei suc cu acid. si alimentatia conteaza mult

| dinaprilie a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai, hormonii din corp, ceva alimentatie ( mai putin ), mizeria de afara ( din aer ).

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

Nu înțeleg de ce nu vă plac coșurile. Eu am zeci de coșuri pe toată fața și nu mă deranjează.
Cumpără o cremă dermatologică de la farmacie și va fi bine.

| zurick a răspuns:

Ai o rutină de skincare adecvată?
Dacă da, următorul pas e un dermatolog, unul bun face minuni crede-mă.