| Georgica145 a întrebat:

Sall TPU, de la un timp a inceput sa imi apara pe fund niste bube care ma mananca foarte rau si imi vine sa ma scarpin mereu. Am si niste bubite pe maini, nu stiu ce sunt. Daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi cum sa scap de bube si de mancarimi... Mentionez ca sunt baiat, am 15 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Alex11403 a răspuns:

Pai, asta ar insemna ca ai pojar sau o reactie alergica la ceva. Poti sa iti iei de la farmacie un fenistil gel, iar daca problema nu trece ai putea sa te duci la un medic sa iti recomande el medicamentele.