| ILYely a întrebat:

Cum sa scap de cosuri? Fetele voi cum ati scapat de ele? Ma lupt de mult sa scap sad. Am incercat tot felul de creme, dar degeaba sad.

Răspuns Câştigător
| ABCD122 a răspuns:

Buna!^^
1. Bea foarte multă apa, in jur de 4l pe zi!
2. Nu folosi produse iritante gen: pasta de dinti, bicarbonat de sodiu sau chiar urina!
3. Folosește miere si Aloe Vera, ele nu au cum sa-ti facă rau.
4.Nu le stoarcee! Asa vindecarea lor va necesita mai mult timp sau, in cel mai rau caz, vei avea cicatrici permanente.
5. Renunța la dulciuri sau Fast-food.
6. Fa mult sport, asa vei elimina toxinele din corp.
Sper ca ti-am fost de ajutor. Eu asa am scăpat de ele! happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte mult m-au ajutat coaja de lamaie sau portocala rasa, amestecata cu apa rece si capsulele cu vitamina A sau E (doar substanta aplicata pe zona afectata).

| BlueTears a răspuns:

Poti merge la cosmetica sa ti le scoata.Eu asa am facut.