| anonim_4396 a întrebat:

De ce la unele scoli uniformele scolare au pantaloni de blugi, si nu din cei din stofa?

4 răspunsuri:
| dodo1530 a răspuns:

VeRyCoOl are dreptete intr-un fel.Depinde de scoala, de conducere de elevi, respectiv de parintii lor.O scloala cu pretentii si fite si titluri peste titluri nu cred ca ar ceda pantalunii de blug in defavoarea celor de stofa, pe cand o alta scoala fara pretentii si titluri ori nu are uniforma ori daca are nu e stricta mai deloc.
Daca nu luam in considerare titulatura scolii ajungem la conducerea acesteia si vom observa ca si ea influenteaza foarte mult. La mine la scoala de exemplu, ea e cea mai buna din oras dar nu are fite la CNRV-ul(Colegiul National Roman Voda) si are si la conducere o doamna simpatica si intelegatoare " uniforma" noastra consta in bluze sau camasi albe sau culori putin stridente si fara decolteuri adanci sau fuste prea scurte.
Sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
| FadetoBlack a răspuns:

Ca să întrebe proştii.

| 1AlexS a răspuns:

Frate acum depinde de felul scolii.Acuma fiecare scoala e cu regulile ei nu? Depinde de staff (director si alti smecheri ai scolii)