| harim112 a întrebat:

Cum putem face o petitie pentru a scoate uniformele din scoli?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Intri aici şi scrii titlul cu diacritice şi textul.
http://www.petitieonline.com/creeaza
După care o semnezi tu şi dai linkul ăsta tuturor prieteneilor tăi sau colegilor sau îl postezi pe internet pentru a fi vizibil de cât mai multă lume.

11 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Dar de ce draga? deranjeaza uniforma?
Eu cred ca ar fi mult mai frumos sa se poarte un stil de uniforma sa se faca o diferenta.
O seara bunahappy

| harim112 explică (pentru caramela):

Ce diferenta este o prostie mare!

| caramela a răspuns (pentru harim112):

De ce iti pare a fi o prostie? este ceva rusinos sa te afisezi pe strada in costum de elev? pana in clasa a 12 a mi se pare ceva normal sa ai o atitudine demna si mandru de a fi elev.
O zi bunahappy

| harim112 explică (pentru caramela):

Nu te supara cati ani ai?

| mada1820 a răspuns (pentru harim112):

Este o mare prostie cum ganditi voi! Destul ca elevii din ziua de azi au ajuns in ultimul hal, parca ar merge pe varianta, macar cu amarata aia de uniforma mai aratati a elevi. Plus ca in felul acestea nu mai apar barfe pe tema" uite cum se imbraca cutarescu, uite ce haine are x si y."

| harim112 explică (pentru mada1820):

Asta e parerea ta poate tu esti mai invarsta si pe vremea ta era altceva nu compara cum a fost acum 20 de ani si cum e acuma acuma totul este diferit si fiecare are stilul lui propiu de imbracaminte dc sa acceptam nu un stil impus de cineva suntem tineri avem tot dreptul sa ne impunem stilul de vedere si imbracaminte.

| darrio2007 a răspuns:

Lasa-le ca sunt bune.Decat sa mergeti la scoala imbracati mai ceva ca niste cocalari.

| Fatamuntilor a răspuns:

Petitiionline.ro
Sunt generati intregi care au purtat uniforme si nu au murit din aceasta cauza!
In plus daca te inscrii la un liceu mai bun, cu renume uniforma e obigatorie, pentru ca o fel de,, emblema''' a liceului care se distige de alte licee!

| PATRICIAANAMARIA a răspuns:

Nu ca as vrea sa te critic dar de ce nu iti place uniforma? Cum ti se pare sa vina unu bogat si sa iti zica tie ca el are haine de la H&M si Zara iar tu ai haine ieftine de bazar? Toata lumea sa fie imbracata la fel si sa nu fie nici o discriminare intre elevi. Toate fetele cu suvite si ruj si unghii puse etc. Alo, esti la scoala nu la parada modei. Multe generatii au purtat uniforma si nu au murit. Sunt PRO uniformei in scoli. Sa vi cu doua codite si cordeluta pe cap. Nu toate rase in cap si vopsite care mai de care cu pletele in vant.

| harim112 explică (pentru PATRICIAANAMARIA):

Sau schimbat multe de anul trecut happy La mine la liceu rar care mai vin in uniforma cel mult ne luam vesta la ore atat! Si puna acum nu si-a batut nimeni joc de altul ca el are haine de firma si celalalt nu happy le-am zis si la profesori si da director ca no sa purtam unifosrma in pauze sau pe strada doar la ore si nu au zis nimic pentru ca suntem tineri suntem diferiti de elevi care au fost si care vor veni intelegi? suntem o alta generatie de adolescenti happy

| harim112 explică (pentru PATRICIAANAMARIA):

Elevii* scuzami greseala terog happy