| Alexandrutz7 a întrebat:

De ce poarta fetele sutien? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| DianaAndra1 a răspuns:

Nu ai vrea sa poarte?
1. Sanii trebuiesc sustinuti.Alegerea unui sutien nepotrivit duce la dureri de spate, etc.La fel si daca nu porti.
Vezi tu, sa zicem ca sunt o greutate in plus, fata de voi baietii care nu aveti, care ''trag'' spatele in jos, in fata.
Deci. cel mai bun argument e : pentru sustinere. happy
2. Sa arate bine. sa nu fie ''lasati'' (sanii.).
3.La unele fete. sa nu se vada ca mama natura a fost mai putin darnica in privinta lor?
4. Tie ti-ar place sa vezi ceva atarnand in jos? thinking eu nu cred. deci si pentru voi, baietii/barbatii.
Vei mai avea ceva raspunsuri. sigur vei intelege. happy
Seara faina!

19 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Ca sa nu ni se vada sfarcurile. big grin

| Ecaterina a răspuns:

Pentru ca sinii sa fie mereu in suguranta si bine supravegheatilaughing

| cristina a răspuns:

Ca sa sustina sanii
unele poarta pentru a le mari sani adica pentru a se vedea mult mai mari decat sunt. sutiene de genu push up sau cu burete foarte gros scot in evidenta foarte mult sanii. si fetele care au sanii mai mici il folosesc sa mai atraga privirele baietilortongue

| Fvn a răspuns:

Io port ca le am prea mari si sa le tin sub control. DAAH!

| Gizăz a răspuns:

Să nu le-atârne ugerele!

| Demoiselle a răspuns:

Acum sa nu comentezi ca de ce iti raspund cu o alta intrebare, dar:
TU DE CE NU PORTI SUTIEN?

| dot a răspuns:

Pentru sustinere...asa cum au zis majoritatea.

daca sanii nu sunt sustinuti, gravitatia le schimba in timp forma...adica devin lasati laughing si se pot forma vergeturi :-& pentru ca pielea se intinde excesiv... te-ai lamurit?

p. s. daca putem purta ceea ce voi nu puteti, macar sa o facem cu stil, sa imbinam utilul cu placutul...de aici, acele sutiene cu "push-up" hehe big grin

| CM7YRE a răspuns:

Tu de ce crezi?hee hee Sa le sustina sanii, ai vreun alt motiv? tongue

| oanna_7222 a răspuns:

Eu port din cauza marimii cum zice felix pentru a le tine sub control

fetele cu sanii mici pentru a parea ca au sanii mai mari, copilarii laughing

| εїз a răspuns:

Pentru ca sa sustina sanii.
de exemplu am vazut foarte multe fete. cu sanii foarte mici. la 14-15-16 ani. ceea ce nu este normal. fara sanii. dar nu sugerez sa va faceti operatie la sanii. pentru ca nu rezolvati nimic, si in al 2-lea rand, trebuie sa ai peste 18 ani.

Daca nu, incercati cand iesiti la vreo petrecere ceva, sa va bagati bureti specialii pentru sanii. ( pentru cele ce nu au minte ). si le bagati in sutien, si poate o sa va fie mai bine.

| Roby67 a răspuns:

Pentru ca asa se simt mai bine.

| RainBow_2697 a răspuns:

Pai tu ce crezi?laughing de ce poarta fetele sutienlaughing?

| fsdfdsfdsf a răspuns:

Sincer, sunt fata si nu m-am gandit niciodata la intrebarea asta. Da chiar, de ce oare port eu sutien?

| Aiied a răspuns:

rolling on the floor)
pentru ca au nevoie

| Kaya_1133 a răspuns:

Pentru a nu li se vedea sfarcurile, pentru a le da sanilor o forma mai frumoasa, pentru a ii mari etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa intrebi tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, pentru ca: fie au sanii prea mari si trebuie sustinuti cumva, fie ii au prea mari, si folosind sutiene cu push-up creaza impresia de "mai mare".

Eeee, ti-am zis si secretu acum mai Alexandrutz, veezi?laughing

Sa fi iubit`!:*:**

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Sa stii ca intr-un fel nu e bine deoarece sanii nu se mai dezvolta asa cum trebuie. De ce poarta? Pentru ca sa nu le sara cand fug sau pentru un bust mai mare.

| andreyusus a răspuns:

Fetele poarta sutien deoarece le ridica bustul cu pana la 20%, dand o forma mai frumoasa.