| anonim_4396 a întrebat:

De ce poarta fetele sutien? Va rog sa imi raspundeti

24 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Pentru sustinerea sanilor. Denumitea vine de la francezul "soutien" care inseamna "sprijin de sani"!

| cretzufinish a răspuns:

Pt ca sa nu se vada sfarcurile, pentru a nu se vedea sanii la unele bluze transparente sau decoltate, pentru ca le dor pe unele fete care le au mari, pentru ca sa se faca mai amri si in evidenta la fetele care le au mici si pentru a innebuni unii barbati. laughing

| Vizitiul a răspuns:

Au rol in sustinerea saniilor. Si din cauza unor imbecili ca mine care-si focalizeaza privirea -n mameloanele domnitelor. De cand isi etaleaza sutiene obisnuiesc sa le privesc dosul si sa trag adanc aer in piept.

| OanaG a răspuns:

Ca sanii sa nu se balangane dintr-o parte in alta cand merge, alearga etc.

Ca sa fie frumosi si provocatori.

P. S Cred ca ai pana`n 10 ani, pe mami tau de ce nu o intrebi?laughing

| EduardGa a răspuns:

Fetele poarta sutien deoarece "prietenele lor" trebuie sa stea la locul lor. Cum ar fi daca s-ar pendula dintr-o parte in alta, in fiecare secunda din zi? Ar fi... un haos. Femeile s-ar accidenta, cum se accidenteaza masinile.
Vreau funditabatting eyelashes rolling on the floor

| crazygirlyo a răspuns:

La intrebarea asta banuiesc ca esti baiat. pei simplu daca nu ar purta ar avea sani lasa-ti si s-ar misca in toate directiile daca ar face o miscare mai brusca.

| Libelle a răspuns:

Oawwlaughinglaughingrolling on the floor e super intrebarea. Fetele poarta sutien pentru ca acesta face sanii mai `cu forme`` na! Si in plus se vede urat fara, iar cand alergi sar in toate directiiletonguelaughing

| anda_1885 a răspuns:

Sutienul face sanul frumos ceea ce va place (raspuns pentru baieti).
Cand alergi sau mergi mai repede, stiti cu toate cum face sanul, si pe cele mai multe ( inclusiv pe mine) le deranjeaza. (raspuns pentru fete).

Am dat doua raspunsuri, insa anonim cu siguranta este baiat.

| soparlamica a răspuns:

Si pentru ca sunt o gramada de tarani care se comporta ca niste animale in perioada de imperechere.

| dewZzzi a răspuns:

Sa nu se lase.

| pisi_6123 a răspuns:

Fetele poarta sutien din 3 motive:
1. In caz de vreme mai rece sau adiere de vant, fetele prefera sutien in loc de bustiera ca sa nu li se scoale sfarcurile si sa fie vizibile
2. Ca sa para sanii mai mari fata de cat sunt ( cu ajutorul sutienului push up sau cel cu mult burete)
3. Pt ca sutienul este un fel de protectie asupra sanilor, un fel de scut... daca vream sa alergam de ex si nu avem sutien pe noi ne dor sanii de la salturi in caz ca ii avem mari sau medii...

| Meluma a răspuns:

Ca sa nu se vada sanii.

| maria ;x a răspuns:

Tu dc poarti chiloti?laughingglumeam...
pentru ca fara se vede urat...[in unele cazuri]winking

| TheHGlife a răspuns:

Ce intrebarelaughing pentru ca au tate si na sa arate mai sexy... funda rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu de ce poarta fetele sutien dar iti zic de ce port eu. La mine-i chestie de metoda si strategie. Sau de sun tzu, daca preferi… Daca n-as purta, mi-ar fi prea usor in meserie. Si cum sunt o inversunata si strivesc bine, nu vreau sa vad ca se capituleaza usor…
Dar mie nu-mi place sa port, mi se pare inconfortabil si sanii mei n-au nevoie sa fie sustinuti, stau foarte bine si fara ajutor. Si de multe ori "uit" sa-l pun dimineata si trebuie sa suport consecintele. Pana la urma tot de strategie e vorba, pricepi? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cauza ca li se ridice sani

| paulthe1 a răspuns:

Unele poarta pentru a-si rica sanii, altele ca sanii lor para mai mari.
Sunt sute de motive!
Oricum o fata cu un sutien frumos te exicita imediat.

| anonim_9938 a răspuns:

Pai in unele tinute e necesar un sutien. eu una nul suport port doar la anumite haine
daca vrei sa ai un decolteu frumos, si ai sanii mici porti un sutien cu push-up
la cele cu sanii mari lii ridica si le confera un aspect frumos

| R0b3r7o a răspuns:

Nu e logic raspunsul? sa le ridice sanii!

| Matsurakis a răspuns:

Femeile poarta sutien fiindca pot.

| uka_1820 a răspuns:

Ca le trebuie draga!

| sexi_5039 a răspuns:

Sa li se ridice sanii, si sa nu li se vada gurguiul ca cica e rusinos!

| Mona_Axl_1977 a răspuns:

Pt ca transpira sub sani?!