| Furnicuta000 a întrebat:

De ce se fac numai haine oversized? Ma duc in mall si abia gasesc o geaca sau un pulover care sa nu atarne pe mine. Daca iau xs (eu port) e ca si cand as lua xl

14 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ești slab/ă și scund/ă. Și eu sunt mic(167) dar îmi este bun S. Mărimea XS o port la bluze și la geacă.

| Furnicuta000 explică (pentru Frank51):

Nu sunt nici slaba nici grasa, nici scunda nici inalta. Mai demult gaseam haine normale, acum cred ca e o moda sa porti haine enorme

| Frank51 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu este la moda să porți haine enorme, pur și simplu nu sunt pe stoc cele mici pentru că se epuizează.

Nici slabă nici grasă, presupun că ai 60kg
Nici înaltă nici secundă, 165

Ai mărimea S, iar unele haine îți vin de la M.

| Furnicuta000 explică (pentru Frank51):

Pai astea ziceam, pe eticheta e xs dar vine pe mine ca un sac laughing

| Frank51 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Atunci înseamnă că ai sub 1.55, și sub 50kg. Ești foarte secundă și slabă, nu ești deloc "nici grasă nici slabă, nici înaltă nici scunda".

| Furnicuta000 explică (pentru Frank51):

Ia mergi in Zara si ia o geaca xs pe tine sa vezi ce mare e

| Frank51 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Deci să înțeleg că habar n-ai ce înălțime ai laughing

| Furnicuta000 explică (pentru Frank51):

Nu e vorba neaparat de inaltime, sunt pur si simplu foarte largi hainele

| Frank51 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Am înțeles, ești înaltă dar slabă.

| goguPatent a răspuns:

Ca e un trend acum cu haine largi si aia o sa gasesti in magazinele fizice. Noroc de cele online

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu găsești comanda online de la brandul respectiv happy

| Dandinelle a răspuns:

Ia-ti haine de la copii dacă nu se potrivește nimic de la Adulți. Zara, H&M, benetton au mărimile cam mari, desi ofera xs-s. E și moda ovresize now. La copii mărimile sunt pe cm înălțime./ani exemplu de mărimi ar fi 157 163 etc. i-ați ceva în zona aia de mărimi. Dacă vrei chestii de baza poți găsi si dacă nu-i spui nimănui ca e haina de la copii, sau nu-ți pasa, e și mai bine.

| nevermatch a răspuns:

Pentru ca sunt misto si comode.

| Totenn a răspuns:

Pentru ca asta se cauta. ce inaltime ai? si cate kg