| anonim_4396 a întrebat:

De ce se increteste pielea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

am vazut si eu la brainiac.....raspunsul: tot corpul este acoperit de sebum mai putin degetele de la maini si talpile happy....si da cel mai bun remediu s-a dovedit a fi: untura de porc happy

5 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

De stat in multa apa sau de frig...

assiris
| assiris a răspuns:

Pai e vb de incretirea pielii cind stai in apa sau incretirea din cauza varstei?

| jahjah a răspuns:

Se increteste pielea doar de pe degete, cand sta mai mult in apa. si se increteste pentru ca intra apa intre straturile de piele din varful degetelor de la maini si picioare. si nu ai cum sa eviti asta. (adica este o modalitate. am vazut la brainiac parca... sa te dai cu untura de porc laughing )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce se incretesc degetele cand le tinem in apa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce se increteste pielea degetului cand este in apa?