| AliceAnnnnna a întrebat:

De ce toată lumea le prefera pe fetele astea cu capul nedezvoltat foarte mic și nasul ăla vezi Doamne "ridicat" perfect? Și persoanele care au sa zicem mandibula puțin mai lata sau capul mai lung gata vezi Doamne sunt urate?
Mai contează, după parerea mea, sa ai și creier, nu numai frumusețe, ceea ce persoanele astea cu "baby head" nu prea au având capul atât de mic.
Nu mai luați idoli gen Cezara Cristescu, Dove Cameron doar pentru frumusețe ca ideea e și sa aibă ce scoate pe gura acea persoana nu sa posteze nu știu câte poze pe zi.

21 răspunsuri:
| NuDauNiciunNume a răspuns:

Acesta este standardul de frumusete al anilor acestia. Acum cateva sute de ani standardul era sa ai o frunte cat mai inalta, asa ca multe femei taiau din par pentru a avea o frunte cat mai inalta. Din pacate, oamenii superficiali vor fi atrasi de cei care reprezinta aceste standarde, insa desigur, mintea si personalitatea vor conta mai mult pentru persoanele adevarate, sa zic asa.

| Frank51 a răspuns:

Tot timpul oamenii urâți vor fi frustrați pe cei frumoși, oamenii prosti pe cei deștepți, oamenii buni pe cei răi, dar este o frustrare inutilă, deoarece nu ne putem schimba.

| AlexandrulS a răspuns:

Nu toti barbatii/baietii prefera acest standard... adica este adevarat ca mare parte dupa asta se uita insa sunt si multi carora le plac fetele normale sau unii chiar prefera cu mici defecte pentru ca li se par atragatoare

| mihaela000ela a răspuns:

De crezi tu ca,, toata le prefera pe fetele astea cu capul nedezvoltat foarte mic și nasul ăla vezi Doamne "ridicat" perfect,,?
,, Frumuseţea nu este un atribut al lucrurilor în sine. Există doar în mintea celor care le contemplă.,, spunea un filosof (David Hume)
Draga mea, fiti tinere si luminoase, simple si rafinate!

| OanaDD a răspuns:

Nu te lua dupa ce se promoveaza online sau la tv.
Fiecare om isi are jumatatea si pentru ea este cel mai frumos din lume!

| Ofiintă a răspuns:

Mă îndoiesc de faptul că absolut întreaga lume le preferă.
Ce ne-ai descris tu, se rezumă la un standard de frumusețe actual.
Personal, nu mă dau în vânt după ce se poartă.
Asta pentru că, aceste femei par, cel putin la o primă vedere, comunale ca aspect fizic.
Nu intervin cu elemente de noutate.
Parcă toate vor să arate la fel.
Mă inspiră femeile care se unicizează, care nu au neaparat parul blond, ballayage, radacini inchise, nas perfect, unghii tehnice, gene fir cu fir.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu mai reprimi ceea ce gândești și sa fi mai rațională in gândire. Care toată lumea? De ce ai aceasta impresie falsa ca, cu toții vor tiparul acela de femei? Asta e o generalizarea stupida și nedemonstrata. avand în vedere ca nu ești tu cea din poza nu ne putem da cu părerea despre 'defectele tale fizice '.
Ai o serie de complexitati și frustrări iraționale, ar trebui sa realizezi ca nimeni nu e perfect și sa te acepti asa cum ești.
Ori ai un anturaj freak ori ai ceva probleme de natura psihica și ai numai impresii iluzorii. În loc sa ne întrebi pe noi mai bine ai merge la un psiholog sa afli cauza acestor complexități care probabil asa le percepi doar tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu va mai frustrati fetelor pe TPUlaughing if u know what i mean

| LG280 a răspuns:

Nu cred ca toata lumea le prefera pe cele descrise de tine. Totul cred ca e relativ cand vine vorba de frumusete.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

OMG, faci și tu o comparație...
... intre cele cu capul mic și nasul ridicat (considerate de tine, frumoase) și cele care au mandibula puțin mai lata sau capul mai lung (considerate de tine, urâte)

Și ce te faci, când afli că cele din urmă, sunt și urâte și nu au nici creier?!
Nu-i mai bine, frumoasă și proastă, decât urâtă și fără creier? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am auzit de astfel de standarde. Mai bine ți-ai pune ordine în gânduri

| sierra1 a răspuns:

"Mai contează, după parerea mea, sa ai și creier, nu numai frumusețe"

tu fiind o domnișoară (respectabilă dealfel) și punând așa problema, să credem că nu excelezi la ulima calitate invocată?

| NLS a răspuns:

Mergi la un psiholog si arata-i toate intrebarile ce le-ai pus pe aici.
E posibil sa se intample doua chestii daca ma asculti: fie te ajuta sa gandesti sanatos,. Fie o sa-l ai pe constiinta (mereu exista victime colaterale, deh).

Dar in primul rand, incearca tu... sa nu mai generalizezi. (sau sa vorbesti in numele altora)

| alina2k18 a răspuns:

Si eu aveam capu' mare cand eram mare toata laughing
Si eu sunt tot ofticata soro dar pe alea cu curu mare + bombat si talia micawinking

| darrio2007 a răspuns:

Care toata lumea? Este doar parerea ta in aceasta privinta.

| andreilittle a răspuns:

Frumusetea sta in ochiul privitorului :O.

| Elena1432567890875 a răspuns (pentru floresdemayo):

Bine spus!

| RAY a răspuns:

Pentru ca fruntea este asociata masculinității,astfel noi bărbați suntem atrasi de fetele care exprima fertilitate si feminitate,cand le aud pe uni ca in zilele noastre? Asa am evoluat ca specie,faza cu frumosul sta in ochii privitorului din nou este o minciuna,exista oameni frumosi,normali,urati, daca toti suntem frumosi ce sens mai are adjectivul, uită-te on istorie cum arătau femeile, vei vedea ca e ca si in ziua de azi, aici nu includ obiceuri pentru ca provin din cultura si nu au importanta genetica

| GusticelMititel a răspuns (pentru alina2k18):

Si dupa ce ai slabit ti s-a micsorat capul?

| alina2k18 a răspuns (pentru GusticelMititel):

Am un cap frumos acumwinking

| GusticelMititel a răspuns (pentru alina2k18):

Si e mai mic?