| wannabe a întrebat:

De ce unghia degetului inelar mai nou este dată cu o culoare de ojă diferită față de celelalte unghii ale degetelor mâinii?

5 răspunsuri:
| aligru a răspuns:

Mai nou? Eu fac chestia asta de 10 ani.laughing E vorba de o preferinta personala, cromatica si doar pentru ca da bine estetic. Nu este un MUST dar arata bine. big grin

| K0sti a răspuns:

Prosteala! Si contrar a ceea ce spune Aligru, nu arata bine deloc!

| dannyel86 a răspuns (pentru K0sti):

Exact. Tine doar de moda, care e schimbatoare. Azi e inelarul, maine e degetul mic. happy

| K0sti a răspuns (pentru dannyel86):

Moda e cum iti sta bine, nu cum se poarta, desi tu stii asta!

| wannabe explică (pentru dannyel86):

Fie că ține sau nu de modă, eu eram mai mult curios de unde a început tot acest lucru, care strică armonia tuturor unghiilor frumos date cu ojă.
(vorbesc din punctul de vedere al unui bărbat)