| Cosmin_Ivancencu_1990 a întrebat:

Salut TPU! Sunt baiat dar ma tot roade o intrebare! De ce femeile isi vopsesc unghia de la degetul inelar o alta culoare sau isi aplica un model diferit pe ea? Dau funda!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Femeile?
Ai vazut tu ca asa fac toate?

| Frank51 a răspuns:

E degetul magic, face minuni.

| johnnny123 a răspuns:

Întrebi de parcă toate femeile ar face acest lucru.

Chiar dacă unele aleg să facă asta, nu are absolut nicio importanță sau semnificație ascunsă. O fac pentru că li se pare "cool" sau "în trend". Atât și nimic mai mult. Nu este nimic care să merite să "te roadă"

| sammie a răspuns:

Ca asa vor ele. Wtf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru că din acest deget pornește vena iubirii care ajunge direct la inimă și își vopsesc acea unghie în semn distinctiv.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Rosalia a explicat de ce se tine verigheta pe degetul inelar.Asa se credea in trecut si asa a ramas impamantenit.
Femeile isi fac unghiile de la inelar asa pentru ca de obicei pe degetul ala au un inel si sa-l puna si mai mult in evidenta.

| Anitta97 a răspuns:

Sunt femeie și îți pot confirma ca e doar un trend și o alegere de gust. Nu are nici-o semnificație.

| Cherciumihai a răspuns:

Aici e ca și cum te-ai întreba de ce unii bărbații își lasă unghia de la degetul mic să crească iar pe celelalte stă într-una cu pila să nu cumva să avanseze. big grin