| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am observat ca am un sparnel in cap adica un vartej in par aproape in crestetul capului, sunt fata am parul destul de lung si imi place sa il indrept, acest sparnel sta groaznic parca as avea mot sau creasta, am incercat sa il indrept cu placa e prea mic, l-am prin cu o clama l-am dat cu fixativ, Nu sta si nu inteleg ce e cu el pana acum nu l-am observat, de parca cineva mi-ar fi tuns o suvita de par, ce pot face sa scap de el, nu mai pot sta cu parul desfacut trebuie s ail prin in coada tot timpul

2 răspunsuri:
| Cavaler001 a răspuns:

Wake up fetițo! Lasa.l încolo de sparnel. Asta sa fie singura ta problema. Lasă grijile ai bucura.te de viațăwinking

| Onixuţa a răspuns:

Bună!
Îl tapexi şuviţă cu şuviţă pe tot părul din faţă. Îl arngezi, îţi prinzi părul pe părţi cu o codiţă la spate, îl laşi să cadă frumos pe spate. Îl dai cu fixativ şi fiind tapată toată partea din faţă acel smoc va fi neînsemnatbatting eyelashes. Evită pe cât posibil placa. Cred că de la folosirea abuzivă a ei ţi s-au rupt firele de păr şi acum arată inestetic.
Mult succes. Sper să îţi iasă. Pupici!