| anonim_4396 a întrebat:

happy Fetelor,am o mare problema cu parul. Il am lung aproape pana la talie si foarte des,cu breton scalat(stil emo) si ala crescut destul de mult si nu sta niciodata cum il pun,in ultimul timp il dau spre stanga si il tin dezordonat(cum il tine Bella din twilight) pentru ca nu imi sta altfel. Il indrept cu placa cateodata dar mie imi place mult ondulat. Problema e ca nu e nici drept,nici ondulat mult. E doar dezordonat si incep sa nu-l mai suport. Ce look sa imi fac? Sa il scalez si sa-i las lungimea? Sa il dau cu tone de fixativ? Heeeelp,please! Ah, ultima oara cand m-am tuns a fost in 2011. Wow, au trecut doi ani deja... :O

10 răspunsuri:
| luisanamy a răspuns:

Cred ca e mai bine sa mergi la o frizerie sa ai ia din lungime putin si sa il fileze. Atunci va fi mai usor de aranjat.

| Simona8807 a răspuns (pentru luisanamy):

Mersi mult, am cautat pe net cateva coafuri. Dar nu am vazut nimic interesant... oricum, cred ca la urma o sa fac ce mi-ai zis, ma gandeam deja la asa ceva, numai ca nu stiam daca erau si alte optiuni big grin Mersi mult!

| luisanamy a răspuns (pentru Simona8807):

Sunt multe optiuni, insa daca nu iti va placea dupa. Decat sa iti para rau mai bine faci asa. E pacat de parul tau. Multi ar vrea sa il aiba des.

| Simona8807 a răspuns (pentru luisanamy):

Da,o prietena mi-a zis chiar ieri ''-ce n-as da sa am eu parul tau!'' sad anul trecut il tineam in cos mereu iar anul asta mai mult impletit pe partea stanga. Dar cand ies, il las desfacut si imi vine da in ochi, ba se agata in cercei, ba se incalceste... sad M-am cam saturat de impletituri si cocuri... sad

| Simona8807 a răspuns (pentru Simona8807):

In coc***

| luisanamy a răspuns (pentru Simona8807):

Stiu ca e dificil sa ai mereu aceeasi coafura, devine plictisitor si enervant. Incearca sa prinzi doar jumatate din el sau sa il porti ondulat. Asa nu se mai incurca.

| Simona8807 a răspuns (pentru luisanamy):

In fiecare zi, am doua ganduri fixe: 1) ce sa port azi si 2) cum imi prind parul. Azi am decis! Imi tund bretonul mai scurt,cum era cand mi l-am tuns la salon si apoi cand o sa mearga soacra-mea la salon,ma duc cu ea la frizerita ei. Sa vedem ce face din parul meu. Bineinteles,nu vreau sa-mi ia din lungime,l-am crescut cu drag. Mi-ar place si look-ul bob dar imi e teama ca nu imi sta, nu am avut niciodata parul mai scurt de umeri. Oricum, mie imi plac schimbarile si schimbarea e buna din cand in cand, numai ca la par mi-e teama sa le aplic. Bretonul sigur il modific, pentru restul parului trebuie sa mai astept sad

| W3ZzoRe a răspuns:

Uite cum faci:
tundel pana la piept si periazal in fiecare dimineata iar seara impletestel si soramea avea problema asta tongue

| Stefania26 a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa te tunzi un pic asa poate il vei putea aranja mai bine.