| Ирина19 a întrebat:

De ceva vreme dupa uscarea parului folosesc placa, parul meu nu e tare ondulat dar imi place sa fie mai drept. Miar placea sa nu mai folosesc placa pentru ca deja observ ca prea intrec masura si ii cam ars, cum pot sa mi-l aranjez fara placa?

6 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Peria rotunda si feonul nu e o solutie prea buna. Feonul trebuie tinut aproape de par si ti-l arde cu timpul.

Răspuns utilizator avertizat
| AddaXD a răspuns:

Pai daca chiar vrei sa iti stea intr-un singur fel eu zic ca e mai bine sa folosesti fixativ. totusi sa stii ca eu am parul drept sus si putin undulat la varfuri, dar el mereu se asa cum vreau eu si e frumos si asa, chiar daca nu e perfect drept. ideea e ca e mai dragut asa cum il ai si sunt sigura de asta, crede-ma ca si eu am vrut sa fie perfect drept dar apoi am realizat ca e mai dragut asa cum e acum. dar daca vrei neaparat sa-l faci intr-un anume fel foloseste fixativ

| AncaSiAtat. a răspuns:

Cu foehnul si cu o perie rotunda atunci cand il usuci. in felul asta ai 2 in 1 uscat si coafat. pui suvita de par pe perie si feohnul deasupra si dai in jos.

| bebemik a răspuns:

Imi poti da si mie idul pls[-o< miai rasp la o intrebare si vreau sa vb mai multe te roog...pwpici:*