| Ирина19 a întrebat:

Ceara pentru par influenteaza negativ asupra parului?
Parul meu ii cam ondulat si mil indreptam mereu cu placa dar acum as vrea sa fac o pauza si dupa uscarea parului sa mi-l aranjez cu ceara.SAu,exista ceva solutii care protejeaza parul impotriva arsurii?
Multumesc

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Ceara nu influenteaza nrgativ ii da un aspect placut usor staralucitor. Inpotriva arsurii foloseste mai des balsam pentru a catifela parul sa nu mai fie aspru In rest. nu l mai vopsi des sau decolora. bafta

| piciuk a răspuns:

Da exista produse care protejeaza. uita-te pe la avon sau oriflame sunt spray-uri cu care poti sa te dai inainte sa iti indrepti parul. dar mai bine incearca sa nu iti indrepti mereu parul ca va ajunge ca o matura(spun din proprie experienta) mai incearca sa iti prinzi parul intr-un coc, intr-o coada impletita, ca tot e vara si murim de cald. daca tot nu vrei sa renunti la intinsul parului. ia-ti o placa performanta spre exemplu Remington s2003 e super buna si iti protejeaza parul