| Idontcare11 a întrebat:

De ceva vreme mi se despica parul foarte repede si imi creste foarte greu nu stiu ce sa fac ma gandeam sa il tai scurt poate asa creste mai repede dar urasc sa il am scurt. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Nu creste mai greu, doar ca se rupe si ai impresia ca nu creste in lungime.
trebuie sa il tunzi ca altfel nu va arata mai bine, degeaba e un par lung daca e unul stricat..mai bine unul cu 5 cm mai scurt si mai sanatos cu aspect ingrijit
Renunta la vopsele, placa si feon, tine-l mai mult timp strans impletit si foloseste produse pentru hidratare al parului.

| Idontcare11 explică (pentru Laura927):

Multumesc o sa ma tund pana la umeri. Ce sampon as putea folosi sau balsam? De folosit placa ondulator etc nu folosesc

5 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Lasa-l sa creasca cat mai mult.

| kar1GaNNN a răspuns:

Tunde-te cat de scurt poti si asteapta sa creasca din nou.
Poti folosi șamponuri pentru regenerarea firului de păr.

| Deserth a răspuns:

Daca esti fata, nu il taia scurt

| nicol2 a răspuns:

Dupa ce te speli pe cap(neaparat sa folosesti balsam ), cat parul este umed aplica un pic de ulei de cocos pe tot parul.In timp ai sa vezi ca nu se mai despica.