| ladyx a întrebat:

De cite minute la solar este nevoie pentru a avea un bronz impecabil? si dupa a cita sedinta incepe sa se vada rezultatele?

6 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Depinde de tipul de piele.Mergi la un dermatolog pentru o evaluare si el iti va spune cate minute poti sta! Altfel...este posibil sa ai probleme cu pielea dupa aceea.Ai grija sa pui un plasture micut pe alunitele mai mari, deoarece iti pot creea probleme serioase daca nu ai grija de ele.

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Pentru prima data 3 minute.
La urmatoarele sedinte se mai adauga cate 2 minute.
Cred ca dupa 2-3 sedinte bronzul va fi impecabil

| miriam a răspuns:

Impecabil! depinde daca tipul tau de piele poate ajunge la un astfel de bronz prin intermediul solarului, parerea mea este ca trebuie sa stii mai multe despre pielea ta(de la un dermatolog)si apoi sa vezi cate minute de solar poti sa faci si ce factor de protectie trebuie sa aiba crema pe care o aplici inantea expunerii la solar, precum si ce riscuri iti asumi facand aceasta; solarul in unele cazuri poate avea urmari drastice.

| madie a răspuns:

Nu am avut niciodata probleme cu soarele sau solarul.Eu am inceput treptat de la 5 minute la cel vertical, apoi 5 la orizontal iar maximum am facut 12 minute dupa care am oprit sedintele deoarece eram foarte multumita de culoarea pielii.Depinde de tipul pielii (sunt 4 tipuri).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Pentru început câteva minute, este în funcție de culoarea pielii: cu cât este mai albă cu atât stai mai puțin.
După câteva ședințe începe să se vadă și efectul.
Mergi de 2-3 ori pe săptămână.
Nu uita să dai pe piele cu cremă de protecție solară, factorul de protecție cât mai mare pentru o eficientă protejare.
Sfat: cel mai frumos și uniform bronz este cel natural obținut de la soare.
Un bronz reușit.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 2-3 sedinte bronz impecabil?