| Inkubus a întrebat:

De Halloween m-am gandit sa imi fac un costum de mireasa moarta. Imi puteti spune cum sa ma machiez si cum sa imi fac rochia si accesoriile?

Multumesc.

Dau fundita.

8 răspunsuri:
| ViseMaicăVise a răspuns:

Rochia (daca ti-o faci tu) poti sa o ai pe stil vechi, ceva de genul:
http://honeywine.files.wordpress.com/......dress2.jpg
Apoi sa o patezi de sange fals (ketchup sau colorant alimentar, orice rosu) si sa o sfasii pe alocuri.

Machiajul: mult negru la ochi, ruj si daca te pricepi poti incerca un machiaj de zombie

Accesoriile: un buchet de flori albe, un colier mai delicat si bineinteles voalul :)

Petrecere placuta!

| selysol a răspuns:

prima data ai nevoie de o rochie alba mai veche pe care sa o patezi cu ceva rosu (ketchup, vopsea textila, marker ruj rosu merge) sa o rupi un pic ( sa pari ca si iesita din mormant) par ciufulit bine, te machiezi cu negru niste flori ofilite si esti gata de party :*!

| rosettethedesignerofthemasterpieces a răspuns:

Foarte tare ideea ta pentru Halloween ++crede-ma ca si eu as alege asa ceva.
Rochia cred ca ar trebui sa fie de un alb spre crem- sa para foarte veche si ar trebui sa o dai cu ceva negru sa para murdara.La ochi ar trebui sa te dai cu fard negru si chiar sa il intinzi pe langa ochi, iar buchetul ar putea si de trandafiri negri-parerea mea. Sper ca te-am ajutat.

| laurlaura a răspuns:

Ca accesoriu beton iti recomand asta http://bit.ly/WWz5T6

| eva2 a răspuns:

Buna!
Acum daca tot se apropie Halloweenul, eu mi-as dori sa arat sweet, cam asa http://bit.ly/P5ohkY, iar pe iubitelul meu l-as imbraca asa http://bit.ly/R20636 ca un pirat.
e ziceti?

| Inkubus explică (pentru eva2):

Daca tot intrebi..intreaba la o intrebare nu pentru raspunsul meu waiting

| catygirl a răspuns:

Ia-ti o rochie alba, dar sa fie murdara. dati cu mult machiar negru.parul neingrijit, si un buchet de trandafiri ofiliti ...suucces! funda?

| Adryx a răspuns:

Pentru machiaj trebuie sa folosesti mult negru si rochia sa fie alba da cu cap de mort si sa tii in mana un buchet de trandafiri ofiliti parera mea