| FuNdITaPeNtRuMiNe a întrebat:

De la ce varsta as putea sa incep machiajul?

Răspuns Câştigător
| capsunica13 a răspuns:

Buna! eu acum am 13 ani. ma dau cu fard de pleoape doar daca merg la o petrecere. ma dau si cu putin luciu de buze dar aproape nu se vede. nu ma dau cu rimel. tu cati ani ai? daca esti inca mica te sfatuiesc sa nu te machezi pentru ca atunci cand vei fi mare vei avea tenul urat. unele fete se macheaza ca sa devina interesante. dar nu sunt. :*. funda?

8 răspunsuri:
| TwixulDrept a răspuns:

Machiajul e pentru a ascunde unele impuritati sau pentru a arata mai bine la o petrecere, dar mai frumos este mai natural. Daca incepi de acum cu machiajul, iti va parea acum ca esti mai frumoasa dar mai tarziu vei arata mai rau si va trebui in fiecare zi sa te dai cu tona de machiaj sa ascunzi toate cele. Cu cat incepi mai tarziu cu atat mai bine!

| FuNdITaPeNtRuMiNe explică:

Eu am 13 ani si ma dau cu luciu de buze, si c putin rimel(dar nu intodeauna)

| ioana_7606 a răspuns:

Buna Teo, eu am 14 ani si ma dau cu rimel, dermatograf si luciu. Doar ceva naturallaughing la 13 ani nu ma gandeam la aceste chestiilaughing cu machiajul sau etc. In fine e treaba ta ce faci, oricum trebuie sa fi cat mai naturala! happy Si cred ca nemachiata esti cel mai frumoasa.

Si la ocazii poti incerca ceva mai strident.
Pa, pa

| sabilopod a răspuns:

Eu ma dau cu rimel in fiecare zi de 1 an juma...deci de cand aveam 11 ani, aproape 12. daca te demachiezi e ok!

| ElShaarawy a răspuns:

De la varsta NICIODATA! Ala te urateste mai mult. Gandeste si tu logic nu e bun!

| frebreceny a răspuns:

Pai Teodora, machiajul il poti practica tot timpul liber, La scoala sau alt undeva il poti practica dupa varsta de 13 ani.dar oricum cat esti la 5-8 evita sa vi machiata.La scoala vii pentru a invata, nu pentru parada modei!

| dansatoareaDG a răspuns:

Te sfatuesc ...sa incepi de la 12 sau 13 ani.eu am inceput de la 11..big grin

| Roxanna_8520 a răspuns:

Pai depinde acum.Poti incepe cand vrei tu. Daca vrei sa te duci in oras sau la o petrecere nu e nimic rau in faptul ca te machiez. Daca ai peste 12-13 ani este ok.Important e sa nu exagerezi prea mult, ai timp si pentru machiaj.Succeskiss