| ursuuu a întrebat:

Ce produs as putea folosi ca machiajul sa fie mai durabil?

Răspuns Câştigător
| bianca9422 a răspuns:

In primul rand ca machiajul sa fie durabil si frumos trebuie sa faci totul ca la carte
inainte de a incepe machiajul ocupate de curatare:
1.fa-ti o masca exfolianta
2. aplica o crema hidratanta si asteapta cateva minute
dupa poti incepe machiajul:
-aplica o baza de machiaj
-aplica corector peste tot unde e nevoie(nuanta corectorului/anticearcanului trebuie sa fie cu o nuanta mai deschisa decat fondul de ten)
-fondul de ten
-pudra(pudra si fondul te ten trebuie sa aiba acceasi nuanta)
-aplica cu pensula niste perle sau blush ce culoare preferi tu, daca vrei tu
dupa poti sa te apuci de machiajul in sine cu fard de ploape etc.
daca urmezi toti pasii de mai sus va dura machiajul tau

aa si vezi ca mai gasesti peste tot, daca vrei sa te simti mai sigura spray pentru fixarea machiajului

daca mai ai intrebari lasa-mi mesaj privat

5 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Foloseste inainte de machiaj o baza de machiaj, poti folosi si pudra inainte de a aplica fardul.

| anutza a răspuns:

Baza de machiaj si pudra

| luciana200972 a răspuns:

Da cu pudra pe pleoape inainte de a aplica fardul

| iulia_9095 a răspuns:

Eu folosesc baza de machaj de la avon si mi se pare buna, iar dupa ce aplic fondul de ten imi dau si cu pudra si rezista mai mult timp

| elleme a răspuns:

Aplic fond de ten pe pleoape! Funda?