| Kiki20098 a întrebat:

Relatiile de iubire dintre un baiat si o fata? La ce varsta as putea sa imi incep prima relatie? Si ce calitati sa am pentru aceasta?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

La ce vârstă simți și te simți pregătită. Tu trebuie să fii sigură că e ceea ce vrei și că iubești și că vrei ceva serios în rest fii tu și găsește un băiat care să te iubească pentru ceea ce ești, asigură-te că poți avea încredere în el.

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Nu exista o varsta anume

| OldSoul a răspuns:

Nu exista o varsta anume.
Dar cel mai recomandat ar fi la varsta in care poti sa-ti asumi propriile greseli, la varsta la care vei intelege riscurile unei relatii si bineinteles, cand stii ca vei putea trece peste o eventuala despartire.
In ziua de astazi se gaseste foarte rar iubire, asa ca trebuie sa intelegi ca desi pare totul bine intr-o relatie, se poate sfarsi brusc.
Poti sa ai 22 de ani dar sa fii copilaroasa si imatura, iar o posibila despartire te poate "distruge" sau poti sa ai 15 ani si sa fii matura si sa poti accepta o posibila despartire.