| Mariana_5692 a întrebat:

De la ce varsta ati mers machiate la scoala? si cu ce?

9 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Salut mariana eu am 13 trec in clasa a 8a ma fac doar cu balsam de buze de la nivea deoarece am probleme grave din cauza deshidratarii buzelor rimel si cateodata pudra eu asa te.as sfatui si pe tine sa te machiezihappy
numai bine funda?

si in plus cand sunt acasa folosesc un fel de creion corector de la avon arata foarte urat de fata dar ajuta foarte bine sa dispara cosurile ma spal pe fata cand ies afara s in plus ma demachiez extrem de bine

| AlexandraCroft a răspuns:

Buna Mariana.
Eu din clasa a VI-a am inceput sa ma dau cu rimel si gloss de buze transparent,pe urma am inceput cu fardul de pleoape, specific ca, cu fond de ten nu ma dau pentru ca am tenul foarte curat daca imi apar 2 cosuri odata si aceia foarte mici, si mai de curand ma dau cu tus negru si cu blush de aprox 2 ani.
Specific ca sunt clasa a X-a.

| LifeFail a răspuns:

De la 14 ani. Dar nu strident. Puţin rimel şi balsam de buze.
Baftă!

| Amaya a răspuns:

Din clasa a zecea. Adica de la 16 ani. Si nici atunci foarte strident. Culmea, printr-a doisprezecea am inceput sa ma machiez si mai putin. laughing E o etapa si asta cu machiajul, iti vei da seama pana la urma ca nu e cine stie ce sa te machiezi, dimpotriva, iti imbatranesti prematur tenul. Cel putin eu am inceput sa imi dau seama si am cam renuntat in ultimul an la produsele de make-up.

| Diabl0 a răspuns:

Poti sa incepi din cls. a 7-a in sus, incepe cu machiaj usor sa nu iti sara toti in cap ca... :]

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Eu am inceput de pe la 14 ani... putin fond de ten si rimel dar asta pentru ca aveam probleme cu acneea si vroiam sa maschez putin cosurile, daca ai un ten curat te sfatuiesc sa te machiez cu foarte putin rimel si un gloss depinde si de varsta pe care o ai :X

| Famelia11 a răspuns:

Din clasa a7a m-am dat cu rimel:X. si cu ruj.

| Ctynnaa a răspuns:

Buna Mariana:*, eu trec in clasa a8-ahappy. In clasa a7-a prima data m-am dat cu fond de tenlaughing, eram tare incantatalaughinglaughing. Eu am tenul mai inchis, si e cam pretentios. Inainte de a aplica fondul de ten, ma dau cu o crema hidratanta, putin gloss aproape de nuanta tenului, putin rimel maro, si in afara scolii putin tus marothinking, bine, nu ma dau chiar des cu toate astahee hee, depinde si cati ani aibig grin

| Ðξξð a răspuns:

Buna mariana. eu ma duc machiata la scoala din clasa a6a. acum st a7a. pai eu de obicei ma dau cu un fard de pleoape culoarea pielii, un luciu de buze sau un balsam putin rimel si gata. sper ca ti'am fost de folos. pupici. kiss