| Madootsa a întrebat:

De la ce varsta ma pot epila pe picioare?love struck

25 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 15-16 ani și cu ceară, nu lamă sau cremă.
Pa, pa.

| Lora a răspuns:

Cat mai tarziu ar fi cel mai ideal, trage cat poti tu de mult de chestia asta, pentru ca pe urma vei fi satula de atata epilat si bine ar fi sa incepi cu ceara sa te obisnuiesti cu ea, pentru ca in timp rareste parul si nu va fi dureros

| Daria a răspuns:

Incepand de pe la 12-13happy

| CarmenR a răspuns:

Depinde de tine. Incearca sa te informezi in prealabil ce metode de epilare ai putea gasi.

| crisS a răspuns:

Pai recomandat este sa incepi sa te epilezi cat mai tarziu.Acum daca ai par pe picioare vizibil ( ma refer la fire negre sau lungi) ai putea sa te epilezi in cazul in care vrei sa porti fuste sau pantaloni scurti su sa mergi la piscina. Oricum, eu am inceput de pe la 12-13 ani cred ...important e insa mijlocul prin care decizi sa te epilezi : aici NU iti recomand lama sau crema depilatoare ci benzi cu ceara sau aparatul de epilat.

| pwp a răspuns:

Prietenele mele se epileaza de la 14 ani, eu inca nu!

| Betty a răspuns:

Poi nu este o varsta la care trebuie sa te epilezi...cand iti creste parulthinking pe la 13-14 ani ar fi ok, mai ales daca e vara si mergi la mare sau la strand

| ioanaioana a răspuns:

Eu prima data m-am epilat pe picioare la varsta de 12 ani, tu fa cum crezi cai mai bine

| Morenastyle a răspuns:

Eu sunt fata si ma epilez de la 11 ani.

| Deniisze a răspuns:

De cand iti creste parul! laughing

| Sinedd a răspuns:

Fata sau baiat?laughing

| Delee a răspuns:

De la varsta in care parul de pe picioare incepe sa arate hidos.

| xtina a răspuns:

La ce varsta e nevoie. Eu ma epilez de la 12 ani. Cu aparat cu ceara, se gaseste in malluri si costa 120 lei. E ff bun. Iti creste parul dupa 3 saptamani.

| LNK a răspuns:

Nu e o varsta anume. Incepi sa te epilezi de cand este nevoie.
@sinedd : Numele "madootsa" te duce cu gandul la fata sau la baiat? straight face As opta pentru fata, ce zici? laughing

| CookieMonster_6225 a răspuns:

Orice varsta. Daca esti fata si nu te epilezi vei arata ca o maimuta.Deci daca ti-a crescut parul poti sa te epilezihappy

| sweet_1526 a răspuns:

De la ce varsta vrei. preferabil ar fi 14 kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai prea mult par la 12 ani si jumatate dar cu crema epilatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una ma epilez de la 8 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este sa va epilati la o varsta mai tarziehappy

| JustMeYl3 a răspuns:

Cam ce varsta vrei... Preferabil ar fi 12 - 14 ani, dar stiu fete care se epileaza de pe la 11...

| ardillabicolor a răspuns:

Cand vrei. Nu exista o varsta anume. Acuma na, trebuie si sa ai ce epila.

| B0dDy a răspuns:

hee hee Eu ma epilez de la 14 aniwinking

| Terapeutul a răspuns:

Nu conteaza varsta. O poti face cand crezi de cuvinta. Daca pilozitatea este crescuta si inestetica poti trece la actiune! Pe piata exista creme destul de bune care te pot ajuta si nu doare deloc! succes!

| anitutza13 a răspuns:

Buna nu trebuie sa ai o varsta anume pentru a te epila cand tu simti nevoia si te simti inconfortabil cu par pe picioare te poti epila linistitawinking

| xPuffi22 a răspuns:

Cnd vrei laughing numa cel mai bine ar fi sa incepi de mai tarziu big grin