| Dede_4091 a întrebat:

sunt foarte curioasa...
Care esti varsta potrivita pentru a te epila pe picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Liza0o0 a răspuns:

Pai daca de exemplu esti blonda, cel mai indicat ar fi varsta de 14-16ani
iar la brunete de la 11-13 ani
aici depinde si cum ai parul si cat de repede iti creste, dar cel mai indicat este sa mergi si sa-l intrebi personal pe medic.
Totusi iti recomand sa te dai cu creme si in nici un caz cu alte chesti(ceara, benzi, etc)pentru ca in afara de ele(cremele)toate sunt dureroase.
Dar alegerea este doar A TA!winkingTU TREBUIE SA SPUI LA CE VARSTA VREI SA TE EPILEZI pentru ca daca nu te simti confortabil cu el nimeni nu trebuie sa te oblige sa ramai asa...cu el...numai TU POTI SA DECIZI!winking
mult noroc si sper ca pana la urma sa rezolvi aceasta problema!winking

13 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă părul nu deranjează așa de tare merge după 16-18 ani.
Pa, pa.

| cornculapte a răspuns:

Nu exista o varsta potrivita. Cand vezi ca nu se mai poate, il dai jos. Depinde cum iti creste parul. Daca esti blonda, pariez ca nu se vede aproape deloc, asa ca nu are rost sa incepi sa te epilezi. Daca tie ti se pare ca firele de par sunt deja prea mari si prea dese, poti sa incepi sa te epilezi.

| cristina a răspuns:

Pai. cum simti tu. daca te imbraci in fustite scurte pantaloni scurti cred ca ar fi cazu pentru ca nu se vede chiar asa de frumos
varsta medie 12 - 13 ani
cam asa spun eu. oricum faci cum te simti tu bine:*

| Pinkyyy;x a răspuns:

Cand crezi tu. eu zic ca de la 12 ani.
pentru ca o sa cresti si daca esti si bruneta se vede
urat si mai ales vara
deci de la 12 in sus zic eu sau daca esti dezvoltata chiar nu stiuthinking sincer depinde si cand te lasa parintii

| georgegs a răspuns:

Se.spune.ca.,curiosi.mor.repedestraight face

| AidaAmaranta a răspuns:

Pff poti incepe la 13 14 anihappy

| dyana_8491 a răspuns:

Buna! depinde cand este nevoietongue eu m epilez de la 12 ani si cevabig grin dar daca esti blonda cu siguranta ca la 12 ani este devreme, deci cred ca pentru brunete si satene inchis 12 ani, iar pentru blonde 13-14 anibig grin totul depinde de cantitatetongue

| Cumătru de la Galați a răspuns:

Vîrsta cui, a părului?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una am facut-o prima data inainte de banchetul din clasa a 8a big grin (facut epilarea.big grin)

| bianka_6461 a răspuns:

Da 13, 14 ani

| Gangsta girl` ;x a răspuns:

Depinde de persoana.

Eu zic 12-13 anibig grin

Dar nu exista o varsta "potrivita", cand simti tu nevoia.

Grija de tine:*`

| Adlianuka a răspuns:

Depinde cand crezi u ca e mai bine pentru tine. o poti face si l 13 14 ani daca asta iti dorejti dar o poti face si l 17 17 ani.ttul depinde de tine

| ReeKo a răspuns:

Poti sa te epilezi pe picioare si la 2 ani daca esti un copil infect dar epileazate peste tot si o sa fi cheala laughing)