| UrsuletuChocolatiu a întrebat:

De la inceputul verii a inceput sa imi cada parul in cantitati mari. Am crezut ca este doar o perioada sau ceva pe baza de stres. Cu cat trecea timpul imi cadea tot mai mult. Am schimbat si samponul in spernata ca se va rezolva problema, dar nimic. Daca cineva are vreo idee buna sa nu ezite sa mi-o spuna. Multumesc!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toamna cade mai mult, se regenerează.
Vezi prezența perișorilor la tâmple, ceafă, frunte.
Folosește un șampon vitaminizant în care pui câteva picături de ulei de ricin, agiți bine înainte de utilizare, șamponezi în mod obișnuit și te limpezești foarte bine.
Uleiul de ricin oprește căderea părului.
Pa, pa.

1 răspuns:
| Gabriela_Elena_1997 a răspuns:

Buna! daca parul iti cade in cantitati foarte mari ar trebui sa vb cu un doctor, nu cumva sa ai vreo probleme de sanatate, normal pe zi trebuie sa cada in jur de cateva zeci de fire de par pentru ca acesta regenereaza, dar intr-o cantitate foarte mare nu este bine, sper sa te fi ajutat :*