| Pirpoo a întrebat:

De la stat la pc mi s-au cam micsorat ochii adica mi s-au lasat pleaoapele in josul ochiului. Stiti cumva cum as putea sa fac sa mi se mai ridice din pleoape in sus? Eu stau pe calculator in jur de 6-7 ori pe zi cand nu am scoala, iar in rest stau la tv iar cand sunt la scl 1-2 ore la tv si 2 ore la pc. spuneti-mi si mie cate ore ar mai trebuie sa reduc din pc. Dau funda + vot

Răspuns Câştigător
| Pisiquee a răspuns:

Buna.Ai facut febra musculara la muschii ochiului. Dupa ce vii de la scoala poti sa te odihnesti aprox. 1-2 ore, iar dupa ce iti faci temele sau inveti poti sa iesi afara decat sa stai pe calculator sau tv.Cand vei veni acasa vei adormi mai "cu pofta" iar dimineata vei fi mult mai odihnit si asa vei scapa si de pleoapele lasate.Fa-ti mai mult timp pentru tine, poti iesi in oras cu prietenii, sau o oricare alta activitate. Sper ca ti-a fost de folos big grin.
xoxo, Magdii ^^

1 răspuns:
| marina28 a răspuns:

Ce trebuie sa faci este sa te odihnesti mai mult pentru ca aspectul tau fizic sa'si revina. Incearca sa renunti o zi doua la calculator iar apoi incearca sa stai mai putin. La fel si cu televizorul pentru ca nue vorba doar de aspectul fizic ci si de sanatatea ta.