| PopStarInMyMind a întrebat:

Cum pot sa reduc orele de stat la calculator? Ce as putea sa mai fac?

5 răspunsuri:
| Kiyy a răspuns:

Nu mai platesti internetul laughing sau pui pe cineva sa scoate vreun fir de la unitate laughing

| GdX a răspuns:

Propune-ti, de exemplu, sa petreci mai mult timp invatand, sa citesti o carte, sa te uiti la un documentar pe discovery, descopera-ti un hobby si ocupa-te de el. Ai putea sa te inscrii la ceva cursuri de tenis, de dansuri sau orice altceva ce te-ar atrage sau inscriete-te in ceva proiecte pentru adolescenti. Alta modalitate ar fi sa te gandesti la ce ai de pierdut daca stai prea mult la calculator si sa te fortezi sa faci altceva. Roaga-ti o prietena sa te bata sa la cap sa stai mai putin sau chiar mai multe. Bine ar fi sa-ti faci un program si sa-ti planifici cat timp ai nevoie sa stai la calculator si sa incerci sa-l respecti. Oricum iti trebuie o motivatie puternica ca sa poti renunta la el.

| katala a răspuns:

Nu-l mai deschide!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai pe http://www.cs-gothic.ro/ :)

| SiMi_8734 a răspuns:

Trebuie sa iti gaeseti o alta activitate (sa practici un sport, sa iti faci un prieten/prietena cu care sa iti pierzi timpul...), bineinteles acum depinde si ce varsta ai.

Întrebări recente