| anonim_4396 a întrebat:

De obicei port 36 la pantaloni -S, adica 88-91 cm, dar vreau sa comand de pe un site (sheinside) iar de acolo imi reiese ca nici L nu mi-ar fi buni.Asa apare Waist(cm) :S:66CM,M:70CM,L:74CM
Hip(cm) :S:74CM,M:78CM,L:82CM. Stie cineva cum sunt marimile acolo?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt masurate in centimetri. Nu stiu ce ai masurat tu 88-91, dar nu e posibil sa fi masurat talia (waist), fiindca e prea mare. masoara-te pur si simplu in talie si peste solduri cu un centimetru de croitorie si vei vedea unde te incadrezi.

| CataC a răspuns:

Buna

Waist e talia, hip sunt soldurile.

Te masori frumusel in talie si solduri, vezi ce marime corespunde.

Daca 88-19 sunt soldurile, respectiva piesa de vetimentatie nu este pentru tine, au doar marimi mai mici, nu comanzi.

Daca 88-91 e talia, ceea ce m-ar mira, pui mana si slabesti urgent, ai probleme mari de greutate. happy

Altfel, numai bine