| NickPop a întrebat:

De putin timp am fost implicat intr-un proiect de publicitate si multi spun ca este un fake ca nu o sa mai sune niciodata si alte kesti dar eu nu cred asta fiindca mi-au dat un act cu stampila lor si semnatura tatalui meu. Voi ce credeti? Funda.!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Stampile poti sa-ti faci si tu 10 la colt, nu asta este o garantie. Garantii sunt faptul ca proiectul este unul coerent, ca firma organizatoare este serioasa si ati verificat-o la Registrul Comertului, ca nu ti s-a cerut bani in avans, eventual fara chitanta si factura (desi si astea sunt usor de falsificat).

| Vvistula a răspuns:

Ti-au dat doar actul si atat? daca nu te suna intr o luna e clar.

| NickPop explică:

Am dat in avans 100 lei si am primit si facura si chitanta. Au zis ca acei 100 de lei eu ii dau pentru a avea si ei garantia ca ma prezint la sedinte!

| suntserios a răspuns (pentru NickPop):

Eu zica sa iti iei adio de la cei 100 lei...

ai datele firmei sa o verifici ca exista intr-adevar? ca asa si eu iti dau 100 de facturi si 100 de stampile

| Brigaela a răspuns (pentru NickPop):

90% nu te vor mai suna. Este ilegal sa ti se solicite o astfel de garantie si nici un angajator serios nu ti-ar solicita-o. la Registrul Comertului ati verificat?
Oricum, nu te astepta sa fie seriosi, tocmai au comis o mare ilegalitate si e foarte posibil sa nu poti sa mai dai niciodata de ei. Mergi la sediu, sub un pretext oarecare si verifica cu atentie daca firma chiar se gaseste acolo, are datele de identificare fiscala la vedere etc