| anonim_4396 a întrebat:

De un an si ceva am acnee si mereu obisnuiam sa imi sparg cosurile..acum am numai semne. Credeti ca imi vor trece si astea? Inca folosesc dimineata si seara produse recomandate de dermatolog dar au inceput din nou sa imi apara cosuri.Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| XxPufosheniaXx a răspuns:

Semnele vor trece cu timpul. Depinde cat de tare se cunosc! Si eu am aceeasi problema cu cosurile si stiu ca este foarte neplacut! :\ Am avut si eu pete si semne de la cosuri, dar au disparut ....insa mai am cateva care nu am disparul sad Le am cam de 2 ani si inca tot acolo`s!
Poti folosi tot felul de creme...nici una nu e buna! Toate sunt niste porcarii! Asta este adevarul happy
Asteapta doar si o sa vezi ca vor disparea cu timpul, dar nu mai pune mana pe ele si atunci vor disparea...insa daca tot timpul esti cu mana pe ele o sa ai ceva sanse sa nu iti treaca niciodata!
Sper ca te-am ajutat happy

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca iti spargi cosurile ele se vor raspandi si iti vor ramane si semne. Daca ai niste pete rosii, dispar singure in timp, daca sunt pete maro sau cicatrici e mai complicat.Trebuie sa iti exfoliezi pielea si daca e mai grav sa mergi la un cabinet sa le rezolve.
Nu iti mai rupe cosurile si ai grija de tenul tau daca nu vrei sa arati asa
http://www.youtube.com/watch?v=HhjXlYCLCMY