| laura_2327 a întrebat:

De unde pot cumpara o branula pentru a-mi face piercing in buric? si cat costa? big grin

Răspuns Câştigător
| Laura927 a răspuns:

Danse face ft ușor.
Mergi la farmacie si ceri o seringa cu fluturaș ( acea are un tub transparent in afara acului)
Dezinfectezi zona bine cu apa si săpun apoi cu puțin iod,te speli bine pe mâini.
Apoi introduci acul cand a ieșit pe partea cealaltă,scoti acul si ai sa vezi ca iti rămâne doar tubuletul ăla transparent, i-l tai din suport.
Introduci cercelul in tub apoi scoti tubul pe partea cealaltă, asa Cercelul va rămâne in gaura.
Pui gamalia la cercel apoi pui puțin iod.
Trebuie sa te miști repede înainte sa înceapă sa iti curgă sânge.
Asigura-te ca ai pus suficientă membrana, daca pui prea putina este posibil sa ți se rupă pielea.
Daca stii ca esti sensibilă eu nu te sfătuiesc sa o faci singura ca poate sa ti se facă rău.
O sa te doară câteva zile :/! nu esti singura care isi pune singura acasă piercing, nu mori din asta!
Bafta!

6 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Din farmacie, eu de acolo mi-am luat. Costă între 1, 5 şi 3 lei.

| Alexandru0007 a răspuns:

Gasesti la farmacie niste ace speciale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la farmacie dar mai bine nu o faci. Arata urat si pitiponcesc straight face.

| SaschaM a răspuns:

Din ce oras esti?

| Lisa01 a răspuns:

Eu zic sa mergi la un salon. Daca il faci u si nu sti cum s-ar putea sa ramai cu un semn urat pe toata viata.

| Gabryel133 a răspuns:

Nu iti pune...stiu ca raspunsul meu o sa te enerveze putin dar sper totusi ca o sa ma asculti happy Bafta