| Catalinxxxx a întrebat:

Cine stie un tratament ceva ca sa scap de cosuri?

Răspuns Câştigător
| VLΛD a răspuns:

Cumpara 2 aspirine si pune-le intr-un vas dupa care adaugi 2 linguri de apa peste.Astepti 1 ora pana se dizolva bine apoi adaugi putina miere si amesteci. Dupa asta te duci frumos la baie si aplici pe cosuri.Nu uita dupa 15 min de la aplicare trebuie sa te speli cu apa calda.La mine functioneaza perfect. Sper sa te ajute.

10 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Am avut si eu o gramada de probleme cu tenul...am folosit multe tratamente, geluri, lotiuni una singura a functionat cam in 7-10 zile.E o lotiune la Ladys Pharmacy care are si un gel, eu am folosit doar lotiunea.http://www.youtube.com/watch?v=si5-e8jUcgk

| daianne a răspuns:

Eu ma dau cu Zineryt si e foarte bun!

| OnuOnulică a răspuns:

In primul rand, trebuie o igiena stricta. si nu trebuie umblat cu mainile pe fata, e chiar recomandat sa nu se atinga deloc fata, pentru ca pe maini sunt cei mai multi microbi. iti recomand si un lapte demachiant de la CLAS, cu migdale dulci si gabenele, de folosit dimineata si seara. trebuie sa renunti la tot ce contine cofeina si menta! Altii recomanda produsele Dermogent, sau Revitol Acnezine. In nici un caz produse magice de la Avon, Oriflame, Vichy sau altele chatterbox Oricum, cea mai importanta e igiena!
pai la varsta pubertatii unii sunt mai predispusi sa aiba cosuri,unii nu au ghinionul asta.
Multi se chinuie sa trateze cosurile,insa nu merg in profunzime. Ce anume le declanseaza?
Si toti cei ce au cosuri, cauta metode sa "distruga cosurile" fara a sti in sa de unde provin cosurile?
Si iti pot spune clar, sincer si direct! de la alimentatie.
In timpul pubertatii, mananci mai mult si de multe ori mai nesanatos!
Daca vrei sa scapi de cosuri iata ce poti face:
Stiu ca e greu, dar alegerea sta in mainile tale:
-nu mai manca gras(evita grasimile, contin trigliceride)
-nu mai manca mezeluri(contin o gramada de toxine)
-nu manca dulciuri(sau rarestele cat poti de mult si nici sucuri din comert- sunt pline de toxine, de E-uri, si de zaharuri, excesive)
-nu manca prea sarat!
-nu manca prajit!

| KateMiddleton a răspuns:

Ia Zinerit de la farmacie. E foarte usor sa treci un curs si ajuta imediat.Eu termin al soilea curs, care e profilactic.
Bafta!

| S3S3an a răspuns (pentru KateMiddleton):

Cit costa la noi

| KateMiddleton a răspuns (pentru S3S3an):

200 lei moldovenesti

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Spala-te in fiecare seara cu un sapun cu miere si tarate. E bun pentru toate tipurile de ten si la mine a functionat. In cateva luni am scapat definitiv de cosuri si nici in ziua de azi nu mai amwinking

| Bella116 a răspuns:

Dupa ce faci baie te dai cu malai pe fata

| Munteanu_Marius_1999 a răspuns:

Uite un site cu 10 metode de scapare a cosurilor http://www.eva.ro/......40797.html