| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de cosuri la dermatolog? Ce tratament o sa-mi faca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| dermdoc a răspuns:

Buna,

In primul rand trebuie sa te informezi corespunzator. Citeste acest material: http://primoderm.ro/articole/acneea/

si apoi mergi la consultatie la dermatolog. Lucrurile vor merge mult mai usor si pentru tine si pentru dermatolog.

Succes!

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca am sti sa-ti spunem noi tratamentul nu ar mai trebui sa mergi la medic...
Tratamentul poate consta in creme si/sau pastile.
In cazul dermatologiei cred ca e una din putinele sectii medicale in care nu prea ai de ce sa-ti fie frica, pentru ca nu exista proceduri asa de dureroase sau invazive cum exista pe alte sectii. happy

| anapopa1997 a răspuns:

In caz ca te intrebi daca o sa te intepe/taie, nu este un prim consult o sa iti verifice tenul si in cele mai multe cazuri vei primii niste creme personalizate care sunt foarte costisitoare de obicei dar fac treaba buna happy

| Mony_Monica_2002 a răspuns:

Eu am folosit,, zinerid,, si e chiar bun ..il poti achizotiona de la farmacie ..eu l-am luat cu 25 de lei, merita, nu mai am cosuri happy