| ToldTou a întrebat:

Deci... am o problema, dimineata cand ma trezesc in fiecare dimineata ma spal pe cap cu Sampon, pentru ca am parul mare, o freza ceva gen cum a avut Justin Bieber data trecuta big grin laughing

Si, mama mi-a luat azi samponu din baie straight face nu m-a lasat sa ma spal cu el pe cap m-am spalat cu apa goala o. O straight face

Ea tot zice ca poate sa imi pice parul daca ma tot spal cu sampon in fiecare dimineata adevarat? daca nu ma spal cu sampon cand ajung la scoala parul nu imi mai sta pufos...

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Faci exces si ca orice exces,nu e bun,sigur stii expresia ca tot ce e prea mult,strica!
Adevarul este ca slabesti radacina parului si nu permiti scalpului sa se hidrateze si sa atinga ph-ul lui fiziologic,cu rezultatul sa inceapa, intr-adevar, sa-ti cada parul.
Incearca sa rezisti macar 48 de ore fara sa te speli pe cap!

| ionel_7321 a răspuns:

Sti vorba aceea:ce-i mult strica... renunta sa te speli zilnic pe cap pentru ca te afecteaza... incearca odata la 2 zile