| DOC449 a întrebat:

Am o problema cu parul, el este ondulat bine nici chiar asa de rau, fac baie in fiecare dimineata pe cap...nu folosesc foarte mult sampon dar nu asi mai vrea sa mi se cam onduleze la varfuri de placa nici nu mai vorbim ca nu este asa folositoare ce sa fac ca sa imi fac freza cu breton pe o parte.

Răspuns Câştigător
| Vans a răspuns:

Cu bretonul ai ceva de lucru,dacă îl vrei mai gros, pe frunte, nu doar o şuviţă.
O sa te enerveze, probabil, dar poate o să arate mai bine.

| DOC449 explică (pentru Vans):

Uite asa: http://www.girlsgocrazy.info/......baieti.jpg Asa vreau sa imi fac freza am parul destul de mare maine ma duc sa ma tund dar ce sa fac nu e asa usor sa-mi stea.

| Vans a răspuns (pentru DOC449):

Prima oară credeam că vrei breton ca al meu, lung şi să acopere aproape toată fruntea.Acum înţeleg ce vrei. Dacă te tunde ca în imagine nu o să fie prea greu să ţi-l faci, pentru că atunci când dai cu mâna prin el o să ţi se aşeze. Dacă e creţ ...nu prea ştiu ce să zic.
Totuşi, dacă nu îţi stă cum vrei, ultima soluţie e să îţi iei o placă pentru păr. Eşti băiat, voi vă tundeţi mai des, nu te speria că nu-ţi afectează părul aşa mult cum vorbeşte lumea.
Eu folosesc placa de vreo 2 ani şi crede-mă că dacă-ţi tai vârfurile când vezi că-s deteriorate nu o să aibă nici o problemă părul tău.

5 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

De ce, eu ador fetele cu parul ondulat, mi se par mai frumoase, mi se pare mai special parul lor, in schimb daca e intins mi se pare doar normal, banal ca la orice femeie.
P.S sunt baiat happy

| DOC449 explică (pentru CristiB93):

Vad ca nu ai inteles, sunt baiat!

| SweetMaryXD a răspuns:

Asta e parul tau. N-ai cum sa-l schimbi. Asa il am si eu. Dar nu ma spal zilnic pe cap, ca in loc de par moale, voi avea capul moalewinking