| ioana3432B a întrebat:

Deci… Aș vrea să încep să-mi fac niște tratamente pentru par și fata, la salon, problema este ca nu știu exact ce fel de tratamente. Pentru par: am parul uscat și urat, când eram mică eram creată și era așa frumos și lung, acum este fragil și se rupe repede, dacă cineva știe de tratament sa fac in funcție de problemele astea.
Pentru ten: am puncte negre pe toată fata și tenul gras, pori proeminenți, coșuri pe barbie si sun gât, nu multe câteva si când ies afara si îmi văd reflecția undeva arat obosita si bătrâna si chiar vreau sa fac ceva in legătura cu asta. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Sophieka a răspuns:

La salon teoretic trebuie sa aiba tratamentele necesare...Acolo le spui problemele tale.
Cred ca exista un motiv pentru parul care a slabit si arata rau... De asemenea si pentru problemele de pe fata.
Posibil sa fie necesar sa schimbi si alimentatia si stilul de viata... Trebuie sa te ingrijesti de interior ca sa te poti ocupa si de exterior.
Succes happy vei reusii!

2 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Poti incerca produsele de la MorrocanOil ca si exemplu.

| haileewatson a răspuns:

Pai du-te la salon si intreaba ce tratamente iti trebuie. Oamenii aia sunt angajati acolo fiindca sunt specialisti in domeniul lor si au facut niste cursuri. O sa-ti recomande produse si tratamente specifice.

La fel si pentru ten, mergi la un dermatolog. Sau urmareste urmatoarele tipe pe Instagram (sunt medici dermatologi si au o comunitate mare): https://www.instagram.com/dr.gabriela.bud/?hl=en, https://www.instagram.com/dr.anda.sufletel/?hl=en