| Goddessss a întrebat:

Deci fetele (sau băieții care știu), tot vedeam tutoriale de make up si după ce tipele isi puneau fardul pe ochi, puneau o chestie alba(nu știu dacă era primer sau concealer sau ce o fi) si pe chestia aia puneau alt fard pe mijloc, de obicei deschis, ca sa creeze luminozitate.
Ce este chestia aia?

Răspuns Câştigător
| Thea01 a răspuns:

Tehnica se numeste "cut crease". Ca prim pas chestia aia alba ar fi concealer, sau un fond de ten mai gros, iar deasupra se pune orice fel de fard.

10 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai unele chiar primer/concealer pun.
Sau fard alb.
Sau vopseaua aia de se pictează unii pe față.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Prețullaughing

| JuliaMariJuliaMari99920 a răspuns:

Pigment sau fard

| RoCkKiD a răspuns:

E concealer

| Goddessss explică (pentru Thea01):

Dumnezeu sa-ti dea sănătate, cât am cautat.
merge cu primer? nu de alta, da nu am fond de ten... nu folosesc asa ceva

| Thea01 a răspuns (pentru Goddessss):

Primer merge doar daca e ceva gen baza plouise ( https://www.salonprovider.ro/......uise--2415 ) adica un primer colorat care are o consistenta mai groasa, sau orice alt tip de primer atata timp cat este colorat.

| Goddessss explică (pentru Thea01):

Vai

| Thea01 a răspuns (pentru Goddessss):

Tu ce tip de primer ai? Gen crema transparenta?

| Goddessss explică (pentru Thea01):

Yep, ceva de la essence, deoarece doar ala l am găsit într-un dm de unde sunt

| Goddessss explică (pentru Thea01):

De fapt nu i transparent, ii albicios.
da i ft bun