| AnneGirl a întrebat:

Hei. Da stiu ca e prea tarziu, dar imi poate cineva recomanda un primer bun pentru pleoape uleioase? Daca nu folosesc nimic pe pleoape, in 2 ore se strange atat de rau fardul in pliu. Am incercat tehnica cu concealer sau fond de ten fixat cu fard sau pudra, dar tot se strang in pliu. Am incercat la vara mea, primerul de la too faced shadow insurance, dar fardurile se faceau uleioase si inestetice.

1 răspuns:
| anamariarot a răspuns:

Din păcate, shadow insurance nu mai are formula veche pe care o avea acum câțiva ani când era bun, de aici i s-a făcut și renumele.
Încearcă primer potion de la urban decay sau soft ochre de la mac. În cazul amândurora, nu aplica o cantitate mare, ci una mică pe care să o întinzi foarte bine și să o fixezi, la rândul ei, cu un fard în nuanța pielii sau cu niște pudră.
Acum vreo doi ani, când foloseam și eu un primer bun de nimic(de la nyx, în borcănașul acela alb), am încercat o chestie: am aplicat câte un strop de cremă matifiantă de la gerovital din gama happiness(cea mov, cu afine parcă) și rămânea fardul în loc o perioadă mai îndelungată.